12 Март, 2026

Даниел Митов показа на еврокомиар Маркус Брунер как работи граничният пункт „Кулата-Промахон“

Даниел Митов показа на еврокомиар Маркус Брунер как работи граничният пункт „Кулата-Промахон“

Снимка: БГНЕС

"Оказва се, че след отварянето на границите се е увеличил броят на заловените за пренасяне на наркотици и на нелегалните мигранти. Този контрол ще продължава както на българо-гръцката граница, така и във вътрешността на страната."

Европейския комисар по вътрешните работи и миграцията Магнус Брунер, заедно с министъра на вътрешните работи Даниел Митов и гръцкия заместник-министър по въпросите на миграцията и убежището Севи Волудаки, посети граничния пункт "Кулата-Промахон", предаде Дарик.
По-рано днес Брунер проведе поредица от срещи у нас. 

"Оказва се, че след отварянето на границите се е увеличил броят на заловените за пренасяне на наркотици и на нелегалните мигранти. Този контрол ще продължава както на българо-гръцката граница, така и във вътрешността на страната." - увери министър Митов. 

Даниел Митов посочи също, че оттук нататък трябва да се подобрява инфраструктурата, така че да може българите, а и гражданите на Европейския съюз да пътуват по-бързо и да достигат безпроблемно до дестинациите, към които са тръгнали.

"Много важно е да се отбележи, че е предизвикателство начинът, по който ще продължат проверките", отбеляза Митов.

Борисов и еврокомисарят по вътрешните работи обсъдиха външните граници на Шенген

Митов поясни, че става въпрос за т. нар. компенсаторни мерки, които се извършват на базата на сложен анализ на риска. Това са европейски практики, допълни министърът.

Сподели:

Коментари (1)

  • 21:35, 30 Юни, 2025

    Менталистът :))

    Отговор
Илияна Йотова: Щетите от сивата икономика понасят всички

Илияна Йотова: Щетите от сивата икономика понасят всички

Държавният глава посочи, че икономиката в сивия сектор е свързана с различни негативни прояви и тенденции като фискални злоупотреби и пране на пари

КТ Подкрепа: Действителната цел на протеста в сектора на съобщенията може да е различна от обявената

КТ Подкрепа: Действителната цел на протеста в сектора на съобщенията може да е различна от обявената

"Меко казано неразбираемо остава за нас предложението, като лайтмотив за протест увеличение с 5 %, предвид факта, че преди по-малко от месец, на редовен ССС, всички синдикати, страни по КТД, се договорихме и се подписахме за това"

Експерт: Компенсациите за горивата са популизъм, нека да поискаме мораториум върху въглеродните квоти в ЕС

Експерт: Компенсациите за горивата са популизъм, нека да поискаме мораториум върху въглеродните квоти в ЕС

"Да гасите инфлация с държавни пари е все едно да гасите огън с бензин"