19 Август, 2026

Даниел Митов: Протестиращите срещу еврото умишлено провокират полицията, за да изглеждат репресирани

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Всеки има право да протестира, но протестът не означава вандалщина, протестът не означава чупене, трошене и особено посягане на полицай", каза той

Протестиращите срещу въвеждането на еврото умишлено целят провокации към полицията, за да изглеждат репресирани, смята министърът на вътрешните работи Даниел Митов.

"Всеки има право да протестира, но протестът не означава вандалщина, протестът не означава чупене, трошене и особено посягане на полицай. Виждате, че полицията се въздържа от резки действия по отношение на протестиращите, но ако се продължават провокациите, естествено ние ще трябва да предприемем и по- сериозни действия, но моето подозрение е, че въпросните протестиращи целят именно това - провокации към полицията, след което да излязат и да извадят извън пропорции или да хиперболизират случилото се и да се изкарат репресирани. Това също няма да им се получи", заяви министър Митов.

Сподели:
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"

Коментари (1)

  • 18:02, 4 Юли, 2025

    Бой, много бой за тая измет!

    Отговор