Ние подаваме ръка на протестиращите, а не свит юмрук, заяви председателят на ПГ на ГЕРБ
С рокадите в кабинета демонстрирахме, че нямаме никакви зависимости и някой друг ръководи коалицията. Улицата вика "оставка", но нашата отговорност е да изведем страната от коронакризата и икономическата криза, както и да не допуснем те да се задълбочат. Без работещ парламент и без работещо правителство това няма как да се случи.
Това каза в предаването "Панорама" по БНТ председателят на ПГ на ГЕРБ д-р Даниела Дариткова по повод продължаващите антиправителствените протести и рокадите в кабинета.
"Спекулация е, че ГЕРБ управлява с ДПС. В тези твърдения няма капка истина. Смяната на четиримата министри доказва това. Видяхте и какви законодателни инициативи предприехме в последните дни, за пример мога да дам студения резерв. Спекулациите дойдоха не от Бойко Борисов, а от другаде. Премиерът просто разсея тези твърдения. Видяхте как се гласува на последния вот на недоверие - ДПС подкрепи БСП", добави Дариткова.
"Редовните избори са съвсем скоро и нашата политическа отговорност не ни позволява да хвърлим страната в хаос. За нас властта никога не е била самоцел, подавали сме два пъти оставка. Нашата цел е да не допуснем задълбочаване на здравната криза с короновируса и икономическата криза. За нас едно служебно правителство няма възможност да се справи с тези цели. Работещият парламент е гаранция за демокрацията. Не ни плаши служебното правителството, а въздействията на кризите върху българските граждани. Категорично един служебен кабинет не може да реши тези проблеми", обяви тя.
"В ГЕРБ винаги сме носили отговорност. Протестите не отразяват настроенията и вижданията на всички граждани. Ние подаваме ръка на протестиращите, а не свит юмрук. Ние търсим диалог, но отсреща няма никаква реакция. Демокрацията не дава право на една малка групичка хора да тероризира всички останали, като се блокират кръстовища. Пак ще повторя, че ние търсим диалог. Нека всички тези млади хора се включат в разговори и заедно да решим проблемите", призова Даниела Дариткова.
"Абсолютно случайно съвпадение е днешната карантина на Бойко Борисов и гласуването на оставките. Премиерът няма никакви притеснения да дойде в парламента, въпреки че днес колегите от опозицията бяха много агресивни", разкри за финал председателят на ПГ на ГЕРБ.
Фактор
Това каза в предаването "Панорама" по БНТ председателят на ПГ на ГЕРБ д-р Даниела Дариткова по повод продължаващите антиправителствените протести и рокадите в кабинета.
"Спекулация е, че ГЕРБ управлява с ДПС. В тези твърдения няма капка истина. Смяната на четиримата министри доказва това. Видяхте и какви законодателни инициативи предприехме в последните дни, за пример мога да дам студения резерв. Спекулациите дойдоха не от Бойко Борисов, а от другаде. Премиерът просто разсея тези твърдения. Видяхте как се гласува на последния вот на недоверие - ДПС подкрепи БСП", добави Дариткова.
"Редовните избори са съвсем скоро и нашата политическа отговорност не ни позволява да хвърлим страната в хаос. За нас властта никога не е била самоцел, подавали сме два пъти оставка. Нашата цел е да не допуснем задълбочаване на здравната криза с короновируса и икономическата криза. За нас едно служебно правителство няма възможност да се справи с тези цели. Работещият парламент е гаранция за демокрацията. Не ни плаши служебното правителството, а въздействията на кризите върху българските граждани. Категорично един служебен кабинет не може да реши тези проблеми", обяви тя.
"В ГЕРБ винаги сме носили отговорност. Протестите не отразяват настроенията и вижданията на всички граждани. Ние подаваме ръка на протестиращите, а не свит юмрук. Ние търсим диалог, но отсреща няма никаква реакция. Демокрацията не дава право на една малка групичка хора да тероризира всички останали, като се блокират кръстовища. Пак ще повторя, че ние търсим диалог. Нека всички тези млади хора се включат в разговори и заедно да решим проблемите", призова Даниела Дариткова.
"Абсолютно случайно съвпадение е днешната карантина на Бойко Борисов и гласуването на оставките. Премиерът няма никакви притеснения да дойде в парламента, въпреки че днес колегите от опозицията бяха много агресивни", разкри за финал председателят на ПГ на ГЕРБ.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци