9 Април, 2026

Даниела Дариткова: Радев преднамерено търси политическа криза

Даниела Дариткова: Радев преднамерено търси политическа криза

Даниела Дариткова

Не приемам някой да се определя като морален ментор, още по-малко президентът, посочи още тя

Речта на Румен Радев е преднамерено търсене на политическа криза…Правителството е стабилно. Доказа го неуспелият вот на недоверие на БСП. Това каза в интервю за Нова ТВ Даниела Дариткова, председател на ПГ на ГЕРБ в парламента. 

Никога не сме усещали подкрепа от страна на Радев на парламента. 19 пъти е налагал вето на законите, които правим. Не желае да посещава парламента, за да дискутираме сериозни теми. Но това, което ни притеснява е защо точно сега президентът заговори за свалянето на доверието от правителството и се опитва да предизвиква парламентарна криза. Нещата у нас се развиват добре. Ние сме на прага на "чакалнята" на еврозоната. Ако всички партии имат консенсус, президентът трябва да бъде въвлечен в тази идея, тъй като той е олицетворение на единството на нацията, аргументира позицията си депутатът от ГЕРБ.

Тя подчерта, че темата за доверието е много важно. А президентската институция предполага получаването на доверието на целия народ. Но Дариткова намира за изключително притеснително това, че Радев смята, че само той е почтен, а всички останали са непочтени. 

Не мога да приема някой да се определя като морален ментор. Аз лично се чувствам засегната от това мнение на президента, посочи тя.

Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници