5 Декември, 2025

Даниела Дариткова: Цветан Цветанов напуска ръководните постове в ГЕРБ

Даниела Дариткова: Цветан Цветанов напуска ръководните постове в ГЕРБ

Даниела Дариткова

Премиерът е разговарял с него и му е благодарил за работата, която е свършил за партията

Имало е разговор между Цветан Цветанов и Бойко Борисов. След него става ясно, че зам.-председателят на ГЕРБ ще напусне всички ръководни постове в ГЕРБ, но ще остане член на партията. Това обяви в кулоарите на парламента председателката на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова пред журналисти. По думите ѝ, Бойко Борисов е благодарил на Цветан Цветанов за работата, която е свършил през годините за ГЕРБ.

Припомняме, че при учредяването на ГЕРБ именно Цветанов се нагърби с нелеката задача да стане лидер на формацията, след като по закон като кмет на София Бойко Борисов нямаше право да оглавява политическа партия. След като изтече мандатът на Борисов като столичен градоначалник, се проведоха избори и той зае лидерския пост, а Цветан Цветанов беше негов зам.-председател. Като министър на вътрешните работи в първия кабинет на Бойко Борисов той успя да се справи с вълната от отвличания на бизнесмени и децата им. Допреди два месеца Цветанов беше депутат и председател на парламентарната група на ГЕРБ. Той беше и в основата на всички предизборни кампании, които партията печелеше през годините. 

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той