Нищо необичайно не се е случило. Но изборът на председател не може да бъде логиката, че мнозинството около него да се пренесе за съставянето на правителство. Тепърва предстоят разговори, в които може да се случат мнозинства около конкретни политики. Това обяви в студиото на Нова ТВ депутатът от ГЕРБ Даниел Митов.
ПП трябва да си дадат сметка за реалностите. Последните 22 български правителства са взели 37 млрд. лева нетен дълг. А Асен Василев иска да ни убеди, че не е страшно за три години да вземем 45 млрд. лева. Тези цифри трябва да се поправят, категоричен бе бившият външен министър.
Той изтъкна още, че българският бюджет не може да бъде товарен по логиката на Василев. Разходите трябва да се режат – а това не е лесен разговор.
България
Митов: Няма логика мнозинството около председателя на НС да се пренесе при съставянето на кабинет
Автор: Димитър Иванов
Даниел Митов
Българският бюджет не може да бъде товарен по схемата на Асен Василев, смята още депутатът от ГЕРБ
Фактор

Коментари (0)