17 Август, 2026

ДАНС привика руски журналист, той се укри в посолството

ДАНС привика руски журналист, той се укри в посолството

По информация на руски медии от МВнР са изпратили уведомление до руското посолство в София за отнемане на акредитацията му и екстрадацията на А.Гацак

Българското министерство на външните работи е отнело акредитацията на кореспондента на в. "Российская газета" Александър Гацак, без да дава обяснения и го заплашва с екстрадиция, пише пресслужбата на вестника, цитирана от БТА.

"Александър Гацак информира ръководството на "Российская газета", че в посолството на Русия в София е получено уведомление от българското външно министерство за отнемане на акредитацията му и за екстрадиция. В същото време не са били оповестени причините за това решение", се казва в изявление на "Российская газета". 

"Според пресслужбата в края на септември Гацак е получил обаждане на мобилния си телефон с искане да се яви в местната миграционна служба. Докато е бил на път, дестинацията била променена на българската Държавна агенция за национална сигурност. По същото време стана известно за задържането в София на представител на Руската православна църква, който също първоначално е бил призован в миграционната служба, а след това депортиран от страната", посочва прокремълската ТАСС.

"А.А. Гацак е пристигнал в руското посолство в София и оттогава не е напускал територията му от съображения за сигурност. Оттогава той не е получавал никакви обяснения от българската страна", пише още в изявлението на "Российская газета".
Сподели:
Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година

Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година

Бившият външен министър е на мнение, че за България най-добрият начин да защитава националния си интерес е чрез демократичните съюзи, в които членува, защото така страната увеличава тежестта си в международните отношения

Наследството на „Кръв и чест“: Как британската неонацистка мрежа стигна до арестите в Пловдив

Наследството на „Кръв и чест“: Как британската неонацистка мрежа стигна до арестите в Пловдив

Как идеологията за превъзходство на бялата раса премина през десетилетия полицейски мониторинг в Лондон, за да се стигне до 18 ареста у нас

Започва седмицата с много слънце и температури до 35 градуса

Започва седмицата с много слънце и температури до 35 градуса

Подходящо време за море и планина

Коментари (0)