Шестима народни представители от "Величие" напускат парламентарната група.
Справка в деловодството на Народното събрание потвърждава, че от 13 народни представители, "Величие" вече са останали само със седем депутати. Така групата се разпада и в 50-ото НС остават шест формации.
Заявления за напускане са подали депутатите: Красимира Катинчарова, Юлияна Матеева, Павлин Петров, Ирена Негинова, Лариса Савова и Росица Калинова.
След приключване на блиц контрола днес, в който участва служебният премиер Димтър Главчев, председателстващата заседанието Росица Кирова прочете заявленията за напускане на НС на шестимата депутати. Всички заявления са постъпили в четвъртък след 20.40 часа вечерта.
Съгласно правилника за работа на Народното събрание, парламентарната група на "Величие" преустановява съществуването си.
Виктория Василева е освободена предсрочно като заместник-председател на парламента.
Мигновенно сайтът на българския парламент бе обновен и най-малката формация, която влезе в него, вече е заличена. | БГНЕС
Още от България
Тристранката не постигна съгласие за заплатите в МВР
Предложено бе заплатите да бъдат съобразени със средните по области, а не както досега – със средната за страната, при пенсиониране на служителите да се изплащат по 10, а не по 20 заплати
Румен Радев раздава отново висши военни звания
Нови длъжности ще заемат бригаден ген. Николай Русев, бригаден ген. Митко Григоров, полк. Николай Кебапчиев, кап. I ранг Радко Пенев и полк. Станчо Кайков
МВнР: Посрещаме с тревога обявеното от ООН за гибелта на Марин Маринов
Говорителят на Генералния секретар на ООН Стефан Дюжарик каза, че израелски танков снаряд е убил българина Марин Маринов и е ранил още шестима души в Газа. Израелското министерство на външните работи обвини организацията в манипулация.