5 Април, 2026

Дариткова: "Драмата" с медицинската сестра на прозореца е организирана провокация, в подбрано време

Дариткова: "Драмата" с медицинската сестра на прозореца е организирана провокация, в подбрано време

Барикадата се състоя в праймтайма на всички телевизии

Случилото се вчера с медицинските сестри беше целенасочена и организирана провокация. Това каза председателят на ПГ на ГЕРБ и председател на Здравна комисия д-р Даниела Дариткова във връзка с барикадата на медицински сестри в Комисията по здравеопазването.

Тя подчерта, че медицинските сестри не са искали да разговарят с членовете на Комисията по здравеопазване, а само с журналистите.

"Искам да изясня коректно ситуацията. Вчера в 15.30 ч. се проведе редовно заседание на Комисията по здравеопазване. Сътрудниците на комисията са допуснали представителите на протестиращите медицински сестри, както сме ги допускали много пъти, въпреки че те не представляват легитимна организация. Комисията започна своето заседание в 15.30 ч. Те влязоха в 16.00 ч.

Поради отсъствие на министъра на здравеопазването едната точка от дневния ред отпадна. По време на протичащо заседание те се насочиха в далечния ъгъл със столовете. Влязоха с комуникация с журналистите. Ние приключихме заседанието, което беше по повод на допускане на кандидатурата на одобреният проф. Петко Салчев за управител на НЗОК единодушно от всички народни представители“, каза още д-р Даниела Дариткова.

По думите й те са останали в залата против всякакви правила.

„Техните действия станаха най-активни, когато можеха да ги покажат по телевизиите. Барикадата на прозореца се състоя в праймтайма на всички телевизии. Снощи една от видните политически деятелки, в чийто инициативен комитет бяха, се появи пред Партийния дом, за да ги подкрепи", коментира още д-р Дариткова.
Сподели:

Коментари (0)

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Как Русия присвоява духовното наследство на България: между исторически факти и имперски наративи

Истината не обслужва нито пропаганда, нито мит – тя изисква познание, контекст и интелектуална честност

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Бившият военен министър поздрави Володимир Зеленски за това, че предлага ефикасен и евтин начин на защита от иранските дронове там, където американците не предлагат нищо

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

С подписването на споразумението между София и Киев страната ни скъсва с опеката на Кремъл и застана открито до Украйна