По предложение на Министерството на труда и социалната политика Министерският съвет взе решение да отпусне 900 000 лв. на пострадалите при пожарите у нас
Новината обяви на брифинг социалният министър Борислав Гуцанов.
Той отбеляза, че досега пострадалите е можело да кандидатстват за помощ в размер на 1914 лева, предаде news.bg. Министърът заяви, че сега се отпускат още 3000 лв.
Гуцанов подчерта, че може да се кандидатства и за допълнителна помощ от 2500 лева, компенсация за техника, изгоряла при пожарите.
Министърът на труда и социалната политика поясни, че така помощта, отпусната на домакинство, може да достигне до 7500 лева.
Гуцанов добави, че изгорялото или пострадало жилище трябва да е основно, за да получат потърпевшите помощ от държавата.
По отношение на сигнала на омбудсмана за насилие над деца в интернат в село Варненци, министърът заяви, че ДАЗД и Агенцията за социално подпомагане са на терен от една седмица и знаят за случая.
Той добави, че материалите от проверката са предадени на прокуратурата.


Коментари (0)