27 Април, 2026

Държавата дава още 3.2 млн. лв. за тютюн

Държавата дава още 3.2 млн. лв. за тютюн

Кандидатстването е от 15 април до 10 май

Държавата дава още 3.2 млн. лв. за тютюн. Средствата са по одобрената държавна помощ "де минимис" за предадена и неизплатена продукция от предходни години, съобщава Държавен фонд "Земеделие". Кандидатстването е от 15 април до 10 май. Право на подпомагане по схемата имат физически лица, еднолични търговци, юридически лица и кооперации. Те трябва да имат сключени договори за суров тютюн и предавателно-приемателни протоколи за реколта 2010 с "Исперих – БТ" - АД и с "Лийв Табако А. Михайлидис" АД за реколта 2016. Общата помощ на човек или фирма не може да е над 25 хил. евро за 3 последователни бюджетни години (2017 г. – 2019 г.).
Сподели:

Коментари (0)

Цените на петрола падат заради надежди за преговори  Иран - САЩ

Цените на петрола падат заради надежди за преговори Иран - САЩ

Повод за оптимизма стана информация от пакистански източник, че иранският външен министър се очаква да пристигне в Исламабад, което засили очакванията за дипломатически контакти, предаде АФП.

България в енергийна офанзива: Трайков лансира идеята за газов коридор към Европа на международен форум

България в енергийна офанзива: Трайков лансира идеята за газов коридор към Европа на международен форум

Служебният енергиен министър представя българските приоритети за енергийна сигурност на Делфийския икономически форум

„Made in Europe“ разделя ЕС: нов закон ограничава достъпа на чужди компании

„Made in Europe“ разделя ЕС: нов закон ограничава достъпа на чужди компании

Новият закон „Made in Europe“ цели да защити стратегическите индустрии на ЕС от глобална конкуренция. Дебатът противопоставя Франция и Германия, а мерките могат да променят достъпа на външни икономики като Китай и САЩ до обществени поръчки в Европа