3 Февруари, 2026

Държавата се разпада, а президентът тръгна по тържества и чествания

Държавата се разпада, а президентът тръгна по тържества и чествания

Румен Радев

21 август е особена дата в календара на президента Румен Радев. На тази дата държавният глава ще участва в отбелязването на две паметни събития - 144 години от Шипченсата епопея и 118-годишнина от Илинденско-Преображенското въстание. Така докато страната се тресе от скандали и неясноти около създаването на редовно правителството, което да се заеме с решаването на неотложните проблеми на обществото и задаващите се кризи, държавния глава ще демонстрира близост с народа и паметливост за историческото минало, не че това е нещо маловажно.

На 21 август, събота, в 12 часа Румен Радев, в качеството си на върховен главнокомандващ на Въоръжените сили ще приеме почетния строй на Националната гвардейска част на връх Шипка. Негово Високопреосвещенство Великотърновски митрополит Григорий и духовници от Българската православна църква ще отслужат заупокойна молитва в памет загиналите български опълченци и руски воини.

В 12.20 часа Румен Радев ще произнесе слово, след което ще поднесе венец на Паметника на Свободата и ще отдаде почит пред паметта на загиналите герои за свободата на България.

От 16.20 часа президентът Румен Радев ще посети Историческия музей в Нова Загора, след което ще проведе среща с дейци на културата и общественици в Клуба на дейците на културата в читалище „Д. П. Сивков – 1870“.

Малко по-късно, в  20.30 часа държавният глава ще участва в отбелязването на 118-ата годишнина от Илинденско-Преображенското въстание в местността Петрова нива, което се провежда под негов патронаж.

Президентът ще произнесе слово, след което ще се състои тържествената заря-проверка и ще бъде отдадена почит към паметта на загиналите въстаници. Във възпоменателната церемония в историческата местност ще участва и вицепрезидентът Илияна Йотова. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Той е присъствал на събитие, свързано с наградите БАФТА, което "не е организирано от Епстийн и поканата не е била от него"

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ

Борисов: Когато греша, си признавам - правя изводи и не се хващам на хора и ръченици (обновена)

Борисов: Когато греша, си признавам - правя изводи и не се хващам на хора и ръченици (обновена)

Той посочи, че при избора на шеф на БНБ е настоял да бъде избран човек, с когото да се гарантира влизането на България в еврозоната