12 Април, 2026

ЕК: Държавите в ЕС носят първостепенна отговорност за евросредствата

ЕК: Държавите в ЕС носят първостепенна отговорност за евросредствата

ЕК няма никаква търпимост към измамите с тези средства и настоява всички държави да предотвратяват подобни случаи

Държавите в ЕС носят първостепенната отговорност за правилно и законосъобразно използване на средствата от европейския бюджет. Това заяви днес говорител на Европейската комисия по повод вероятните злоупотреби в Словакия. ЕК няма никаква търпимост към измамите с тези средства и настоява всички държави да предотвратяват подобни случаи. Комисията възприема всяко обвинение или подозрение в злоупотреба или лошо управление на тези средства много сериозно, добави говорителят. Той отбеляза, че заради данните от първоначалната проверка Европейската служба за борба с измамите със средства от ЕС ОЛАФ е предприела разследване.

В случая със Словакия се проверяват данни за злоупотреба със средства, отпускани от местната земеделска разплащателна агенция. Заради разследването на този случай преди година бяха убити словашкият журналист Ян Куциак и неговата годеница Мартина Кушнирова.

Сподели:

Коментари (0)

Нетаняху: Заедно със САЩ унищожихме ядрената програма на Техеран

Нетаняху: Заедно със САЩ унищожихме ядрената програма на Техеран

Израелският премиер добави, че войната срещу Иран е отслабила и иранските лидери, и техните регионални съюзници

Путин благодари на руската църква за подкрепата й за войната срещу Украйна

Путин благодари на руската църква за подкрепата й за войната срещу Украйна

В посланието си той определя Великден като „триумф на любовта, доброто и справедливостта“ - междувременно войските му извършиха 469 нарушения на великденското примирие.

След 21 часа преговори - без споразумение между САЩ и Иран

След 21 часа преговори - без споразумение между САЩ и Иран

Ванс не съобщи за подновяване на преговорите, въпреки че по-рано иранската държавна телевизия съобщи, че разговорите ще продължат