6 Юни, 2026

Държавният секретар на САЩ звънна на Лукашенко

Държавният секретар на САЩ звънна на Лукашенко
Александър Лукашенко и Майк Помпео

В Беларус пазят в тайна какво са си казали Помпео и президентът

Президентът на Беларус Александър Лукашенко и държавният секретар на САЩ Майк Помпео проведоха телефонен разговор. За това съобщи агенция БелТА, позовавайки се на президентството, предава БГНЕС. 

На 14 октомври Помпео заяви, че Съединените щати настояват беларуското ръководство да привлече под отговорност онези, които – според мнението на Вашингтон – за виновни за „подриване на демокрацията“ в страната. Също по-рано държавният секретар е призовавал Минск да позволи на главата на Римокатолическата църква в Беларус Тадеуш Кондрусевич да влезе в страната.
Сподели:
Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Хегсет: Плажовете на България, Гърция, Италия... са щурмувани от опасни идеологии и лодки с мъже

Церемонията за Д-ден чества десанта от 1944 г., когато американски и съюзнически сили преминаха Ламанша, за да започнат освобождението на Западна Европа от нацистката окупация. 

Лукашенко смени плочата: Няма да  воюваме в Украйна за чужда воля!  Не искаме да станем на кайма

Лукашенко смени плочата: Няма да воюваме в Украйна за чужда воля! Не искаме да станем на кайма

„Ние не си поставяме за цел да воюваме. Искаме да бъдем мирни хора, искаме да живеем в мир. Искаме мир. Носим мир на народите“, увери той.

Мицоски:  Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

Мицоски: Коща и Радев нямат значение! Знам какво предстои за нас, срещнах се с Макрон и Мерц

И днес Мицкоски не пропусна да повтори, че няма да позволи промени в Конституцията, което означава, че той и ръководеното от него правителство на практика се отказва от започване на преговори за членство в ЕС

Коментари (0)