7 Юни, 2026

Дъщерята на Путин Катерина Тихонова се сдоби с нова служба

Дъщерята на Путин Катерина Тихонова се сдоби с нова служба
Катерина Тихонова

Най-малката дъщеря на президента Владимир Путин, Катерина Тихонова, която е ръководи фондацията „Иннопрактика“, стана съпредседател на Координационния съвет към Руския съюз на индустриалците и предприемачите, който се занимава конкретно с подмяната на вносно оборудване. Тази информация беше потвърдена за РБК от пресслужбата на Съюза, съобщава "Радио Свобода".

От институцията уточняват, че съветът е създаден, за да обобщи успешните практики при подмяната на вносно оборудване, създаването на цифрови услуги в тази посока и формулирането на законодателни инициативи. Той е оглавен от председателя на Руския съюз на индустриалците и предприемачите Александър Шохин.

Фактът, че Катерина Тихонова е получила предложение да се присъедини към този съвета, стана известен в началото на юли. Тогава пресслужбата на нейната фондация обаче отказа да коментира този факт пред RBC, с оправданието, че все още Тихонова не е дала своето съгласие.

Освен че ръководи „Иннопрактика“, Тихонова е и заместник-директор на Института за математически изследвания на сложни системи към Московския държавен университет и ръководител на Института за авангардни изследвания на изкуствения интелект и интелигентните системи към същия университет.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
The New York Times: Край на романа – Ердоган изневерява на Путин с Украйна

The New York Times: Край на романа – Ердоган изневерява на Путин с Украйна

Турският лидер постепенно се отвръща от дългогодишния си партньор. Анкара помага на Украйна да укрепва позициите си в регион, където по-рано Москва имаше значително влияние

Лъв XIV пред краля, кралицата и 1,2 милиона испанци: Бог е с бедните, потиснатите, самотните и изоставените

Лъв XIV пред краля, кралицата и 1,2 милиона испанци: Бог е с бедните, потиснатите, самотните и изоставените

Хиляди вярващи посрещнаха папата с възгласи "Да живее папата", докато той пристигаше с папамобила

Пашинян: Каквото реши народът това и ще направя

Пашинян: Каквото реши народът това и ще направя

Премиерът и неговата управляваща партия "Граждански договор" се надяват да получат силен мандат

Коментари (0)