Григор Димитров надигра убедително Фабиан Марожан с 6:0, 6:3, 6:4 за час и 37 минути в мач от втория кръг от "Ролан Гарос". Българинът спечели първия сет само за 25 минути, след като реализира три пробива.
Срещата обаче беше прекъсната заради дъжд при 5:3 във втория сет, когато Гришо трябваше да сервира. След близо 30-минутна пауза, мачът бе подновен и Димитров не пропусна възможността да затвори сета. В третата част първата ни ракета направи един пробив и това бе достатъчно да спечели с 6:4.
В следващия кръг Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от мача между Зизу Бергс от Белгия и Максимилиан Мартерер от Германия.
Светът
Дъждът не попречи на Григор Димитров да победи в третия кръг на "Ролан Гарос"
Автор: Димитър Иванов

Още от Светът
Блестяща Милена Тодорова, повтори успеха на Екатерина Дафовска от 2004 в Осло
Това е най-доброто класиране на Тодорова в кариерата й като зае второто място в масовия старт на Световното по биатлон в Поклюка
Като от приказките: защо Индиън Уелс е наричан “Рая на тениса”
Турнирът от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс е в разгара си, а участие в надпреварата взима и най-добрият български тенисист Григор Димитров. Тази нощ той съумя да се класира за 1/8-финалите на турнира, след като надделя в драматичен трисетов мач над ветерана от Франция и свой стар познайник Гаел Монфис. Така Димитров достигна тази фаза на надпреварата за четвърти път в кариерата си и втори пореден.
Sky Sports обяви следващия съперник на Кубрат Пулев
Българинът ще защитава световната си титла на WBA срещу носителя на континенталната титла на WBA и пояса на Британската общност.