16 Май, 2026

ДБГ се регистрира за местните избори

ДБГ се регистрира за местните избори

До седмица партията ще обяви дясноцентриския формат на листа за София

Движение "България на гражданите" получи регистрация от Централната избирателна комисия за участие в местните избори.

В неделя Националният съвет на ДБГ потвърди предишното си решение местните структури да решат по какъв начин да се явяват на изборите. На места партията издига свои кандидати, а на други ще подкрепи граждански фигури, които могат да се противопоставят на феодалния модел на управление в българските общини.

В Добрич ДБГ застава зад Йордан Йорданов в битката за втори успешен мандат начело на града. В Бургас ДБГ ще издигне Живко Табаков, един от най-активните общински съветници през последния мандат. Във Видин решението на структурите е да издигнат Павел Паунов, дългогодишен общински съветник. В София, Плевен и Шумен местните организации обявиха вече подкрепа за гражданските кандидатури на Мая Манолова, Георг Спартански и Добромир Драев.

Очаква се до седмица партията да обяви дясноцентриския формат на листа за София, както и останалите кандидати за кметове, които издига или подкрепя.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Посетителите имат възможност да наблюдават с бинокъл живеещите във волиерата на Софийския зоопарк белоглави и черни лешояди, в 12:00 ч. се проведе демонстрационно хранене на птиците

В Черни Вит отбелязаха 150 години от Априлското въстание и подвига на Нейо Крачунов

В Черни Вит отбелязаха 150 години от Априлското въстание и подвига на Нейо Крачунов

Жители и гости на селото сведоха глави пред героичната саможертва и подвиг на всички дали живота си за свободата на България

Напрежение в Габрово: След разговор с Демерджиев ромски пастор плаши кметицата с линч

Напрежение в Габрово: След разговор с Демерджиев ромски пастор плаши кметицата с линч

На срещата с вътрешния министър Петко Асенов предупреди, че могат да последват масови протести на ромите в града