“Електронната система, която следеше резултатите от изборите в страната през 2023 г., беше създадена от глухонеми”, съобщава инициаторът на проекта, д-р Равалай Айоола
Преди 3 години д-р Равалай Айоола стартира инициативата “Deaf-In-Tech”, която помага на глухонемите в Нигерия да придобият познания в технологичния сектор, предаде Voice of America.
Оттогава “Deaf-In-Tech” си партнира с компании, които търсят квалифицирани работници в IT сектора.
Д-р Айоола отчита, че програмата вече е помогнала на повече от 1000 глухонеми нигерийци, много от които вече работят в IT сферата.
“Електронната система, която следеше резултатите от изборите в страната през 2023 г., беше създадена от глухонеми”, съобщава докторът.
Около 25 млн. от нигерийците са с увреждания, като 9 млн. от тях са глухонеми. Проучване на местната асоциация за правата на инвалидите “Friends Association”, споделя, че 90% от глухонемите жители на Нигерия не успяват да завършат образованието си или да започнат работа.
Още от Улицата
Вълци навлизат в населени места и раняват хора в Италия
От началото на август са ранени три деца. Последният случай е от 15 август в Нойкатаро край Бари, където шестгодишно момче е било ухапано от животно, за което се предполага, че е вълк. Детето е настанено в отделение по детска хирургия.
Зеленски даде орден „Свобода“ на Илон Мъск
Украинският президент удостои милиардера с едно от най-високите държавни отличия на страната за заслуги към живота, свободата и отношенията между Киев и Вашингтон
Дига в Дунав за 15 дни: WWF пита готова ли е България за последствията
Планираното съоръжение край АЕЦ „Козлодуй“ трябва да помогне при ниски води, но според WWF все още липсва достатъчно публична информация за въздействието му в бъдеще