20 Юни, 2026

Москва прие делегация на „Хамас“

Москва прие делегация на „Хамас“

Сред заложниците в Газа има трима руснаци

Делегация от представители на палестинското ислямистко движение "Хамас" посети Русия, съобщи Дарик с позоваване на Ройтерс и руското външно министерство.

По време на разговорите руската страна е подчертала необходимостта от освобождаване на заложниците, държани от "Хамас" в ивицата Газа, допълват от Москва.

От руска страна в срещата са участвали специалният представител на руския президент за Близкия изток и африканските страни и заместник-ръководителят на руското външно министерство Михаил Богданов, а от страна на „Хамас“ – Муса Абу Марзук, член на политбюро на ислямистката организация.

Сред цивилните заложници, държани в Газа, има и трима руснаци.

„Руската страна подчерта необходимостта от бързо освобождаване на цивилни, заловени по време на нападенията на 7 октомври 2023 г. и задържани от палестински фракции, включително трима руски граждани - Андрей Козлов, Александър Лобанов и Александър Труфанов.“ - посочват от руското външно министерство.

По време на разговора основно внимание е било отделено на бойните действия в Газа. В съобщението са казва, че "хуманитарната криза в ивицата Газа придоби катастрофални размери".

Сподели:
 Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Той също така е „повторил многократно необходимостта от разоръжаване“ на „Хизбула“ и е потвърдил „подкрепата“ на САЩ „за усилията на правителството на Ливан да създаде напълно суверенна ливанска държава

Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим

Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим

Пожарът в газохранилището „Глебовское“ се вижда от спътници. По информация на украинските военни обектът е бил поразен от дронове от клас middle strike, произведени от компанията Fire Point

Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна

Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна

По думите му е получен и положителен сигнал както от страните от Г-7, така и от Тръмп по въпроса за укрепването на украинската противовъздушна отбрана

Коментари (0)