6 Декември, 2025

Делото срещу Ненчев за ремонта на МиГ-овете влиза в съда

Делото срещу Ненчев за ремонта на МиГ-овете влиза в съда

Не е ясно кога ще бъде призован като свидетел президента Румен Радев

Започна заседанието на Софийски градски съд по делото срещу бившия министър на отбраната Николай Ненчев, обвинен в престъпление по служба, свързано с ремонта на самолетите МиГ-29. В рамките на това съдебно заседание ще бъдат разпитани няколко от свидетелите, измежду които е и бившият началник на отбраната ген. Константин Попов.

Преди началото му стана ясно, че държавният глава Румен Радев, който участва в процеса като свидетел, няма да дава показания на днешното заседание. Все още не е ясно за кога ще бъде призован. 

КРОСС припомня: Николай Ненчев е на съд по 2 обвинения - че не е задействал договора с руската корпорация МИГ за ремонт на българските двигатели на изтребителите и че не е утвърдил проект за инвестиционен разход за ремонт на агрегати и доставка на резервни части за самолетите.

Според прокуратурата с действията си той не е осигурил авиационната безопасност на самолетите и летците ни. Според Николай Ненчев договорът с Полша позволил с по-изгоден и по-бърз ремонт на МиГ-овете. За свидетелски показания по делото днес е призован и президентът Румен Радев, който ръководеше Военновъздушните сили преди да поеме поста на "Дондуков" 2.

Сподели:

Коментари (0)

Сарафов с условие: Никой от Съюза на съдиите да не влиза в механизма за разследването му като главен прокурор

Сарафов с условие: Никой от Съюза на съдиите да не влиза в механизма за разследването му като главен прокурор

Bиcoĸaтa мy ceбeoцeнĸa  e пpeчĸa дa ce пpoглeднe oчeвиднoтo, чe  eдин oбвиняeм нe cи oпpeдeля caм пpoĸypopa.

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Ченалова и Румен Гечев с подвеждащи съобщения, че Общия съд на ЕС е дал ход на исковата им молба срещу еврото

Зад цялата хибридна ситуация прозират интереси на президента Радев и партиите „Величие“, „Възраждане“, МЕЧ и среди от БСП

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

По искане на европрокуратурата: Претърсват 80 адреса в България, шестима са задържани

Европейската прокуратура разследва престъпна група, действаща от 2019 г. насам, управляваща схема за измами с ДДС чрез сложна схема, която се възползва от правилата на ЕС за трансгранични сделки.