13 Април, 2026

Делян Пеевски: Ако ПП-ДБ не изпълнят написаното, може да се стигне до избори 2 в 1

Делян Пеевски: Ако ПП-ДБ не изпълнят написаното, може да се стигне до избори 2 в 1

Делян Пеевски

Пълна подкрепа на ГЕРБ в спора с ПП-ДБ оказва водещият политик на ДПС Делян Пеевски. Това стана ясно от направеното от него изявление днес пред журналисти, че десните прекаляват с желанията си за постове. Той предупреди, че това може да доведе до предсрочни парламентарни избори, за каквито заговори вчера лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

Като проблем за сглобката в момента се очертава при кого да отиде поста на външен министър, като ПП-ДБ настояват при ротацията той да бъде зает от сегашния премиер Николай Денков.

„Това министерство трябва ясно да се каже, че е на ГЕРБ. Тук е просто прекомерното желание на ПП-ДБ да вземат още едно министерство. Те ако вземат още едно министерство, са взели всичко? Какъв е смисълът от тази ротация?“, аргументира позицията си Пеевски, който в момента оглавява парламентарната група на ДПС и е един от най-активните депутати в парламента.

Той изтъкна, че трябва да се запазят парламента и правителството, защото са стабилни и евроатлантически ориентирани. Но смята, че амбицията на десните премиерът Денков да оглави МВнР след ротацията може да доведе до политическа криза и нови избори за депутати.

„Зависи от ПП-ДБ. Ако си изпълнят написаното, ще имаме само европейски (избори – бел.ред.). Ако не си го изпълнят, нека г-н Борисов и ГЕРБ да решават“, предупреди Пеевски.

Коментара за ротацията и "скърцането" в сглобката Делян Пеевски направи по време на 9-ата конференция на младежката организация на ДПС, която се проведе днес при страховити мерки за сигурност в столичния Интер Експо Център.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха дрон със снаряди в плавателен съд до плажа в Синеморец

Откриха дрон със снаряди в плавателен съд до плажа в Синеморец

Групата за разузнаване, обозначаване, извличане, транспортиране и унищожаване на невзривени боеприпаси от военноморската база беше активирана по заповед на командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов

Слънце и облаци, по-облачно над планините, с лек полъх от юг

Слънце и облаци, по-облачно над планините, с лек полъх от юг

Ще духа слаб, след пладне умерен вятър от изток-югоизток.  Максималните температури ще са между 13° и 18°, за София – около 16°.

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

Николай Попов: Аз съм баща, завинаги!

"Има си Бог. Той ще ме съди, а не фалшиви месии, крещящи в хор."