Вътрешният министър е разпоредил мащабни действия срещу опасното шофиране - дрифтовете и гонките, като проверките са започнали от Пловдив
Започват мащабни действия срещу опасното шофиране. Проверени са над сто мощни мотори и спортни коли при акция край Пловдив срещу дрифтовете и гонките.
Това съобщи от страницата си във Фейсбук министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев.
Специализираната операция е започнала след получена информация, че на територията на бензиностанция на Асеновградско шосе в Пловдив през социалните мрежи се събират мощни мотоциклети и спортни автомобили. Полицията е открила 94 мотоциклета и 11 автомобила, снета е самоличността на общо 107 души.
Това е само началото. В Министерство на вътрешните работи ще бъдем напълно безкомпромисни, заявява министърът.
С тези решителни мерки властите изпращат ясен сигнал към всички любители на високите скорости – безразсъдното поведение зад волана няма да остане ненаказано.
Очаква се подобни акции да продължат и в други градове, като целта е да се гарантира сигурността на всички участници в движението и да се намалят инцидентите, причинени от опасно шофиране.
Още от Улицата
Подписка срещу американските самолети стартира в Безмер, жителите са готови и за протести
Подписката е организирана по инициатива на жители на селото, които след последните информации за предназначението на самолетите са поискали да бъде изразена официално позицията на местната общност
Родният дом на Хитлер вече е полицейски участък
Сградата отваря врати днес след някoлкогодишен ремонт, а решението за преобразуването на нейната функция цели да предотврати, според австрийските власти, превръщането ѝ в място за поклонение за неонацисти
Повторен оглед на тежка катастрофа с камион затваря АМ „Тракия“ и в двете посоки днес
В рамките на един час криминалисти и експерти ще извършат повторен оглед на местопроизшествието във връзка с образуваното досъдебно производство за тежката катастрофа с преобърнат камион, при която загина човек