Разследването е започнало през 2022 година и се отнася за строежа на международния път Е-79 в участъка между Монтана и Видин
Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев сезира временно изпълняващия функциите главен прокурор Ваня Стефанова във връзка със забавяне на работата по досъдебно производство, свързано с пътното строителство, направени авансови плащания и т. нар. „инхаус“ процедури на стойност десетки милиони евро, съобщават от пресцентъра на Министерството на вътрешните работи
Става въпрос за разследване, започнало през 2022 година, за строежа на международния път Е-79 в участъка между Монтана и Видин. Авансовото плащане е извършено през 2020 година, а до този момент строителство няма.
Досъдебното производство е образувано през 2022 година, а по него работи Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“.
Смяна на наблюдаващия прокурор, забавяне при работата по разследването, липса на ясни перспективи за негово приключване са само част от притесненията, които министър Демерджиев изразява. Притеснения той изразява и от липсата на привлечени като обвиняеми. Той настоява изпълняващият функциите главен прокурор да предприеме действия, за да бъде ускорена работата по случая.
Още от България
Мотоделтапланер падна в морето между Равда и Несебър, един загина
Машината е любителски сглобена. Като мотоделтапланер, тя следва да премине цялостна процедура по първоначално сертифициране като въздухоплавателно средство
Кой как отговори на думите на Радев за "фашистки изстъпления" ?
ДБ също реагираха , посочвайки, че „не можеш да зовеш за общ фронт срещу радикализацията и едновременно да нарочваш политическите си опоненти едва ли не в съучастници в убийство
Нинова за думите на Радев: Това в Пловдив е УБИЙСТВО, а не противообществена проява - управляват ни некадърници
"Спешно бих променила Наказателния кодекс за доживотна присъда без право на замяна - иначе изродите ще излязат на свобода след 2-3 години"