25 Юни, 2026

Демонтажът на МОЧА продължава шести ден

Демонтажът на МОЧА продължава шести ден

Според графика той трябва да приключи до 11 януари

Вече шести ден продължава демонтажът на Мемориала на окупаторската червена армия. Въпреки че вчера бяха разпространени документи от Министерството на културата с дата 14 декември, според които всички работи по монумента трябва да бъдат прекратени незабавно, работата не спира, предаде БНТ.

Кранът остава разположен край паметника и работниците продължават премахването на елементи при засилено полицейско присъствие.

Отрязаните фигури от върха на монумента все още са там и не са поели към държавния имот в село Лозен, където според плановете на областната управа трябва да бъдат съхранявани под охрана.

Според графика всички дейности по демонтажа на скулптурите трябва да приключат до 11 януари.

Чака се обаче решението на съда, а утре Министерството на културата и областната управа трябва да отговорят - ще продължи ли демонтажът и при какви условия.

Остава отворен и въпросът, ако съдът реши, че демонтажът е извършен незаконно, какво ще се случи с отрязаните фигури.

Сподели:
Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим

ДПС категорично се противопоставяме на намерението на управляващите и призоваваме за широк обществен дебат за бъдещето на Комисията по досиетата, казва лидерът

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

"Да, България": В бюджета на Гълъб Донев няма каквито и да е реформи, да се изтегли и преработи до 3% бюджетен дефицит

Вместо да надуват разходите и да теглят милиарди евро нов външен дълг, управляващите да се стремят към балансиран бюджет в тригодишната рамка, настоява Ивайло Мирчев

България представи амбицията си да се превърне в център за технологии и енергетика

България представи амбицията си да се превърне в център за технологии и енергетика

Под това послание се обединиха представители на българското правителство при откриването на третото издание на Регионалната икономическа среща на Американските търговски камари в столицата

Коментари (0)