В понеделник столичният кмет Васил Терзиев заяви, че областният управител трябва да отговори до края на работния ден в сряда, и ако това не се случи, Столичната община се оттегля от стопанисването на парка
Вратите на парка "Врана" може да останат затворени за посетители, ако държавата не отреагира
В понеделник столичният кмет Васил Терзиев постави ултиматум - областният управител трябва да отговори до края на работния ден в сряда, ако това не се случи, Столичната община се оттегля от стопанисването на парка.
През 2023 година Върховният касационен съд потвърди, че собственик на парка “Врана” е държавата, припомнят от Столична община.
Оттам казват, че въпреки поканите за уреждане на взаимоотношенията между страните за стопанисването на парка, областният управител на София не е предприел необходимите мерки.
В резултат от това Столичната община няма правно основание, въз основа на което да продължи възлагането и изпълняването дейности по цялостното поддържане на парка.
Какво предстои, ако държавата не отговори на Столичната община:
-На 10 юли Столичната община преустановява извършването на дейностите в парка и напуска обекта.
-От 10 юли 2025 г. (включително) парк „Врана“ се затваря за посещения от граждани, като се преустановява и движението на автобус 50Х дотам.
-На 10 юли 2025 г. представители на ОП „Паркове и градски градини“ ще са на разположение за предаване на владението на парк „Врана“ и прехвърляне на счетоводно заведени инфраструктурни съоръжения към обекта.
“Силно се надявам, че ултиматумът ще се отрази мотивиращо на областния управител на София и държавата ще намери решение паркът да продължи да бъде онова любимо място на столичани и гости на София, което е в момента – било то като го отдаде на общината или намери друг начин,” призовава кметът на София Васил Терзиев.
Още от България
Военен самолет кацна на летище Бургас и презареди гориво
От летището заявяват, че подобни технически кацания са обичайна авиационна практика за международните летища
359 са вече загиналите от опустошителните наводнения в Непал
Наводненията са близо до границата с Китай. Китайските власти съобщиха за още трима загинали на територията на Тибет.
Парламентът прие една трета от директорите в публичните компании да са жени
С промяната в закона българското законодателство се привежда в съответствие с европейското по отношение подобряването на баланса между половете сред директорите на дружества, регистрирани на фондовата борса