23 Декември, 2025

Денков: Български войски в Украйна няма да отидат

Денков: Български войски в Украйна няма да отидат

Николай Денков

Според него ще има успешна ротация в правителството

Премиерът Николай Денков коментира пред журналисти предстоящата ротация и диалога с вицепремиера Мария Габриел, предаде Дарик.

"Процесът върви, с г-жа Габриел имаме разбирателство за това, че трябва да бъде плавен процесът. Това, което създава повече напрежение е как в НС ще бъдат попълнени тези позиции, свързани с Антикорупционната комисия, ВСС, прокурорския съвет и съответните регулатори." - коментира той.

"Не става дума за това какви са постовете, става дума за това как ще работи държавата през следващите години", допълни премиерът.

Той коментира, че е готов с оценката на министрите, но все още не са говорили с Габриел.

Премиерът заяви, че ще има успешна ротация и допълни, че на 6 март ще подаде оставка.

"Искам да кажа напълно категорично, че по никакъв начин никой не е поставял въпроса за изпращане на войски в Украйна", коментира той. 

"Български войски там няма да отидат," категоричен бе премиерът.

Денков заяви, че ще каже това и в парламента.

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч