5 Декември, 2025

Денков: Недоказаните слухове сриват институциите, президентството прави това от доста време

Денков: Недоказаните слухове сриват институциите, президентството прави това от доста време

снимка: БГНЕС

“Още от първите дни, в които ПП-ДБ влязоха в политиката заедно поставихме въпросите, че всички скандали, слухове трябва да бъдат разследвани и те трябва да приключат с краен резултат. Където има нарушения трябва да има и присъди”. Това заяви премиерът акад. Николай Денков, предаде репортер на БГНЕС.

“По отношение на думите на президента, че “лидерите на ПП са опитомени”, преди няколко месеца ясно казах, че в службите виждам сляпо петно по отношение на корупцията. Тогава получих подкрепа само от ПП-ДБ, надявам се другите да подкрепят в кратки срокове да бъдат проведени разследвания. Всичко останало са само слухове, които когато останат недоказани сриват институциите. Президентството прави това от доста време”, смята Денков.

Премиерът подчерта, че засега не са проведени разговори за смени на министри след ротацията в кабинета пред март месец. “Изпълнението на целите, заложени в управленската програма, е на много високо ниво. Дали ще бъдат сменени министри още не сме говорили”, допълни премиерът Денков. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

В колата са открити различни видове наркотици - марихуана, кокаин, амфетамини, кристали, както и таблетки ксанакс. Освен дрогата, у задържаните са намерени и ножове и боксове..

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“