12 Май, 2026

Денков: С Габриел имаме финален разговор, съставът е консенсусен

Денков: С Габриел имаме финален разговор, съставът е консенсусен

Николай Денков

С ГЕРБ все още си нямат доверие, но имат доверие на Габриел

"Изчакваме Мария Габриел, имаме още един финален разговор. Докато не се видим с нея не мога да кажа какъв ще е дневният ред за днес." Това заяви номинираният за премиер от ПП-ДБ акад. Николай Денков.

"Вчера през всички национални съвети на партиите на нашата коалиция беше приет този състав, съставът беше този, които излезе в края на деня, и това е което сме предложили", посочи Денков.   

“Нека да припомня, че този състав беше изваден в съвсем друга ситуация още преди да е започнало връчването на мандатите. Беше поставен въпрос как би изглеждал един кабинет, тогава показахме това, което можехме да покажем като политическа сила. Сега говорим за търсене на състав, които да получи по-широка парламентарна подкрепа. Съставът е насочен към включване на повече експерти.” - добави той.

Според него съставът не е направен, за да бъде партиен, а да свърши работа. Денков коментира, че с ГЕРБ все още си нямат доверие, но той смята, че може да има доверие на Габриел. “Разговорите с нея през цялото време вървят конструктивно, чуват се аргументите. Както ще видите съставът е консенсусен.“ - уточни той. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Росен Карадимов: Сам по себе си законът няма как да спре скока на цените

Росен Карадимов: Сам по себе си законът няма как да спре скока на цените

"Той може да бъде само част от по-широк пакет мерки", заяви председателят на Комисията за защита на конкуренцията

Областният управител Тодева подписа замяна на терени в полза на образователния център „Лозенец“

Областният управител Тодева подписа замяна на терени в полза на образователния център „Лозенец“

Целта е била да се запази целостта на двора на центъра

Рекорд: Първа министерска оставка в кабинета на Радев 4 дни след полагането на клетва

Рекорд: Първа министерска оставка в кабинета на Радев 4 дни след полагането на клетва

Поста зам.-министър на образованието напуска Ася Панджерова след като стана ясно, че същата е била в конфликт на интереси, свързан с програмата "Еразъм +"