22 Април, 2026

Денят на 28 май започва със слънце, след обяд ще вали

Денят на 28 май започва със слънце, след обяд ще вали

Снимка: архив

Днес ще преобладава слънчево време, с купеста облачност и краткотрайни превалявания следобед в много райони. Ще духа умерен до силен северозападен вятър. Температурите ще бъдат между 19° и 24°, в София – около 19°.

Преди обяд над по-голямата част от страната денят ще е предимно слънчев. По-значителна ще бъде облачността над Североизточна България и крайните южни райони. След обяд над много райони ще се развива купеста облачност и на места ще превали краткотраен дъжд, съобщава НИМХ към БАН. 

Ще духа умерен и временно силен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в София - около 19°.

Атмосферното налягане е и ще се задържи по-ниско от средното за месеца.

Над планините облачността ще е променлива, около и след обяд - често значителна. На места ще има краткотраен дъжд, над 2200 метра - сняг. Ще духа силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра - около 5°.

По Черноморието облачността ще е променлива, след обяд и над северните райони - често значителна. На места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен вятър от северозапад. Максималните температури ще бъдат между 18° и 22°. Температурата на морската вода е 15°-18°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 5 ч. и 54 мин. и залязва в 20 ч. и 55 мин. Продължителност на деня: 15 ч. и 1 мин. Луната в София изгрява в 6 ч. и 26 мин. и залязва в 23 ч. и 6 мин. Фаза на Луната: един ден след новолуние.

Сподели:

Коментари (0)

За Радев ли работи Ахмед Доган? Кой  наля 100 000 гласа на "Прогресивна България"?

За Радев ли работи Ахмед Доган? Кой наля 100 000 гласа на "Прогресивна България"?

В кварталите Столипиново и Шекер махала „Прогресивна България“ получава между 60% и 70% от гласовете в отделни секции

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

"Широкото мнозинство хора подкрепиха Румен Радев, който дойде със същите заявки за посочения от нас модел Пеевски-Борисов”

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Съгласно Закона за публичните финанси при условията на удължителен бюджет Министерският съвет може да поема нов държавен дълг единствено с цел рефинансиране на съществуващи задължения до размера на годишните погашения по вече поетия дълг