Депутат от ВМРО призна: Нямаме специалисти по конституционно право, единствено Искрен Веселинов има юридическо образование
Депутатът от ВМРО и ПГ на "Обединените патриоти" Юлиан Ангелов призна пред БТВ, че малката коалиция е участвала в проекта за нова конституция. Той лично също е изказал мнение, въпреки че нямал юридическо образование, а е икономист. Ангелов разкри, че от страна на ВМРО единствено Искрен Веселинов е завършил право, макар че не бил специалист по конституцията.
"Има много специалисти по конституционно право, което ще вземат участие в едно бъдещо Велико народно събрани", констатира депутатът от групата на войводите. Той обясни, че партията му не се е отказала от 6-те точки в новата конституция, които Красимир Каракачанов предлага. Патриотите най-много държат на връщането на редовна донаборна служба и коментираха, че ще помагат на ГЕРБ за 120-е подписа, но няма да ги подкрепят, ако не приемат предложенията им за казармата.
Още от България
"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС
"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"
Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански
"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“
Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна
Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна