България
Депутати от ГЕРБ присъстваха на тържествения молебен в храма „Рождество на Св. Богородица“ в Търново
Председателят на ПГ на ГЕРБ д-р Даниела Дариткова и народните представители от партията присъстваха на тържествения молебен в храма „Рождество на Св. Богородица“ във Велико Търново тази сутрин. На службата присъства и председателят на Народното събрание Цвета Караянчева.
Старопрестолно Търново днес е център на националните тържества, с които ще бъдат отбелязана 140-годишнината от свикването на Учредителното събрание и приемането на Търновската конституция. По-късно във Велико Търново предстои и тържествено заседание на Народното събрание. Преди него депутатите и хилядите гости на града ще наблюдават възстановка на великите събития от 1879 година.
снимки: пресцентър на ГЕРБ
Още от България
Атанасов: След 2 пъти председател на ДСБ, давам шанс за ново лице и енергия
Това е традицията на западния свят – след два мандата трябва да се даде възможност за ново лице, нова енергия и нови предизвикателства, каза зам.-председателят на НС и бивш председател на ДСБ
2 катастрофирали коли затрудниха движението по пътя Варна - София край Търново
За преглед във великотърновската болница са откарани три деца, пътничка и водачът на единия автомобил
Евакуираха десетки заради пожар край Кошарица, огънят наближи къщи
Районът е бил силно задимен, което е наложило извеждането на живеещите в най-засегнатия участък