15 Юни, 2026

Депутати от МЕЧ, "Възраждане" и "ДПС - Ново начало" се отказаха от имунитетите си

Снимка: БГНЕС

Радостин Василев от МЕЧ, Ангел Георгиев от "Възраждане" и Гюнай Далоолу от "ДПС - Ново начало" дадоха съгласието си да им бъдат снети имуните, по искане на изпълняващия функциите главен прокурор, Борислав Сарафов

Трима от народните представители - Радостин Василев от МЕЧ, Ангел Георгиев от "Възраждане" и Гюнай Далоолу от "ДПС - Ново начало" са депозирали съгласието си в парламента да им бъдат снети имунитетите. Това обяви председателят на Народното събрание Наталия Киселова.

Освен на тези трима депутати, на 19 декември изпълняващият функциите главен прокурор Борислав Сарафов поиска имунитетите на общо шестима депутати. 

Останалите трима са Веселин Вешев от "Възраждане", Марио Рангелов от групата на "Демокрация, права и свободи - ДПС" и Лена Бориславова от "Продължаваме промяната - Демократична България".

Сподели:
Сделка с правосъдието: Пешо Калашника излезе от затвора след удар на МВР срещу бандата му

Сделка с правосъдието: Пешо Калашника излезе от затвора след удар на МВР срещу бандата му

Името на бандата влезе в националния новинарски поток след черна хроника – тежката катастрофа на ул. „Челопешко шосе“, при която загинаха четирима души

Нови твърдения около телефона на Алексей Петров: очаква ли се пробив в разследването?

Нови твърдения около телефона на Алексей Петров: очаква ли се пробив в разследването?

В края на 2023 г. градският прокурор Илияна Кирилова публично заяви, че има сериозни затруднения с експертизата на мобилния апарат. Това е наложило търсене на външна техническа помощ

Арестуваха българин в Солун по подозрение в шпионаж

Арестуваха българин в Солун по подозрение в шпионаж

Според властите в Гърция мъжът е използвал дрон без необходимото разрешение и чувствителни изображения

Коментари (0)