18 Май, 2026

Депутати от „Величие“ искат връщане на старите текстове в Конституцията

Депутати от „Величие“ искат връщане на старите текстове в Конституцията

Снимка: БГНЕС

Призоваха колегите си да се подпишат под предлагания от тях проект

Народни представители, избрани с листатта на "Величие", предлагат проект за промени в Конституцията, заяви на пресконференция депутатката Красимира Катинчарова, цитирана от Дарик.

Катинчарова се обърна към законодателите в НС да положат подпис под предлагания проект за изменение на Конституцията. Досега са се подписали шестима души, нечленуващи в парламентарни групи. Катинчарова каза, че очаква подписите на още 54 депутати.

С проекта за промени в Конистутицята връщаме старото положение - от преди 23 декември 2023 г. Ние поемаме инициативата за поправка на стореното, заяви тя, визирайки намалените президентски правомощия.

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.