19 Август, 2026

Депутати в синхрон с президента, бавят края на НС на гърба на пенсионерите

Депутати в синхрон с президента, бавят края на НС на гърба на пенсионерите

Депутати от партиите на протеста действат в сиинхрон с президента Румен Радев и правят всичко възможно да отложат края на Народното събрание. Днес парламентът прекрати заседанието си заради объркването с бюджета на ДОО. 

Проблемът е свързан с параграф 1, към който депутатите трябваше да се върнат днес и да отразят приетите предложения за разходи. В момента се провежда извънредно заседание на Комисията по бюджет и финанси, която трябва да разгледа казуса. От ГЕРБ и БСП бяха против поредното бавене на актуализирането на бюджета. Тома Биков и Георги Свиленски констатираха, че на  практика колегите им искат да се преразгледат решенията от вчера за минимална пенсия от 370 лв. и 120 лв. допълнително до края на годината за възрастните хора. От ДПС се съгласиха с Мая Манолова и компания, че можело да се направи още една комисия и утре отново да има заседание. Народни представители са категорични, че умишлено се спъва работата на парламента, да няма актуализация на бюджета час по-скоро и Румен Радев да тържествува, че парламентарният вот няма да му прези на избори 2 в 1 на 14-и ноември. 

В крайна сметка обаче потърпевши за кой ли път ще са пенсионерите, които се порадваха за 24 часа на добавките от 120 лв. и минимална пенсия от 370 лв.

Сподели:
Рейтингът на „Алтернатива за Германия“ продължава да расте, вече е 28%

Рейтингът на „Алтернатива за Германия“ продължава да расте, вече е 28%

Управляващата коалиция ХДС/ХСС достига 20

Министърът на иновациите Иван Василев поема организацията на президентските избори

Министърът на иновациите Иван Василев поема организацията на президентските избори

По думите му обществеността ще бъде "регулярно" информирана за свършеното от правителството в организацията на изборния процес.

ГЕРБ: МВнР да извика иранския посланик,  да питат дали разглеждат България като възможна цел

ГЕРБ: МВнР да извика иранския посланик, да питат дали разглеждат България като възможна цел

Това се казва в позиция на ПП ГЕРБ, публикувана в профила на партията във фейсбук. 

Коментари (0)