Това съобщи председателят на българските социалисти Корнелия Нинова в пост във Фейсбук
Депутатите-лекари от БСП заминават за болниците в Свищов и Шумен. Това съобщи председателят на българските социалисти Корнелия Нинова в пост във Фейсбук.
По думите й стана ясно, веднага след като от парламентарната група на левицата са разбрали, че в болницата в Свищов няма нито един лекар в ковид отделението, са решили да помогнат.„Проведохме разговор с тримата наши депутати-лекари: проф. Михайлов, Тимчев и Тасков. Те изявиха желание да заминат за там и да се включат в помощ на хората“ уточнява Нинова. „Обадих се на министъра на здравеопазването да даде съгласие да бъдат допуснати да лекуват в болницата. От него разбрах, че остра нужда от лекари изпитва и болницата в Шумен. Разговаряхме да разделим нашите депутати - единият в болницата в Шумен и двама в Свищов. Утре заминават. Благодаря на колегите-лекари. На всички българи кураж. Знам, че ще се справим“ написа лидерът на БСП в поста си.
Още от България
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът
Слънчева и гореща неделя
Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°