31 Януари, 2026

Депутатите на Доган обвиниха Главчев, че работи за Пеевски

Депутатите на Доган обвиниха Главчев, че работи за Пеевски

интернет, скрийншот

Те отказват обаче да кажат кога ще бъде свикан Централния съвет на ДПС

Верните на Ахмед Доган депутати от ДПС обвиниха днес служебния премиер Димитър Главчев, че работи за интересите на председателя на Движението Делян Пеевски. Така те разчетаха решението на Главчев да освободил наскоро назначените областни управители на Кърджали и Смолян, които изненадващо минаха на страната на почетния председател на ДПС.

На брифинг по този повод в парламента, те посочиха, че вчера "служебният премиер Главчев прояви явни признаци на зависимости и открито се включи в битката на Пеевски срещу ДПС". По думите на Тимур Халилов за това говори решението на служебния премиер да смени Ресми Мурад и Румен Пехливанов - областните управители на Кърджали и Смолян, по-малко от месец след като ги е назначил на постовете им".

Халилов напомни, че Главчев е заявил в Народното събрание, че решенията за назначенията на областните управители се взимат от него и той си носи отговорността за тях. Според Халилов мотивът да бъдат назначени Мурад и Пехливанов са, че ДПС е спечелило повече гласове в тези области. Той попита задочно премиера какво се е променило през последния месец, за да бъдат освободени, и дали уволненията не са свързани с подкрепата на Мурад и Пехливанов за Доган. Той съобщи, че и зам.-областният управител на Плевен Милен Димитров също е освободен, и допусна, че тази тенденция ще продължи.

Според лоялните на почетния лидер депутати става въпрос за злоупотреба с власт и подчертаха, че е застрашена стабилността и демокрацията в България.

В същото време, хората на Доган отказват да кажат кога ще бъде свикан Централният съвет на ДПС - ръководният орган на Движението, от който се очаква да разреши висящия въпрос с поисканата от Доган оставка на Пеевски, която той отказва да даде. Х

Сподели:

Коментари (0)

Темата "Румен Радев" взриви студиото на БНТ

Темата "Румен Радев" взриви студиото на БНТ

Светлана Шаренкова остана вярна на светогледа си , който свързва патриотизма с Русия. И се изказа в този дух. Не било популизъм, а патриотизъм

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Последен ден! От утре левовете не са официална валута в България

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 6.1 млрд. евро.

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Китка от фейсбук: Радев е сламен руски проект с изтекла годност

Той ни предложи свръх доза демагогия и почти пълна липса на конкретика, имаше образ, но нямаше съдържание, а централното послание беше познато: „хората го искат“, а той се колебае