Ще бъде обсъден и проект на ПП-ДБ за вписване на акциите на Община Варна в Пловдивския панаир в полза на държавата
Народното събрание ще обсъди проект на решение, внесен от ПП-ДБ за възлагане на министъра на икономиката да впише акциите на Община Варна в Пловдивския панаир в полза на държавата.
В седмичната проектопрограма на парламента е първо четене промените в Кодекса на труда, внесени от БСП, които предвиждат минималната работна заплата да се определя в размер на 50 на сто от средната брутна заплата за страната за период от 12 месеца.
С промените в Кодекса на труда се предвижда механизмът за минималната работна заплата да е приложим още от първи юли, което ще увеличи размера й до между 850-890 лева.
Това, според вносителите от левицата, ще компенсира доходите заради растящите цени и инфлацията.
В програмата на парламента е проект на решение за прекратяване на Споразумение между правителството на България и правителството на САЩ за сътрудничество в областта на отбраната, внесен от "Възраждане".
Предвижда се гласуване на проект на решение за промяна в състава на постоянната комисия по конституционни въпроси. В него лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ предлага депутатът Делян Пеевски да бъде избран за член на комисията, като бъде освободен Гюнер Ахмед.
В седмичната проектопрограма на Народното събрание не е предвиден редовен парламентарен контрол.
Още от България
Слънчево и по-топло, следобедни дъждове на изток и над северното Черноморие
Максималните температури - между 27° и 32°, в София - около 27°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето - 1-2 бала.
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро