16 Юли, 2026

Депутатите от комисията за Николай Колев-Босия прекъсват ваканцията си

Депутатите от комисията за Николай Колев-Босия прекъсват ваканцията си
Николай Колев - Босия

Босия гладува вече 60 дни, обикновено човек може да издържи без храна между 20 и 30 дни

Съобщения на сайта на парламента гласи, че Парламентарната временна комисия, която бе създадена за да разглежда сигналите за корупция при издаването на шофьорски книжки, подадени от Николай Колев-Босия, ще се събере във вторник. Депутатите в комисията ще прекъснат ваканцията си, която е до края на август. Те са 5, по един от всяка представена в парламента партия.

Николай Колев-Босия е в гладна стачка от 13 юни. Той поиска оставката на транспортния министър Ивайло Московски заради корупция в издаването на шофьорски книжки. Но Босия не се задоволява само с оставката на Московски. Иска и разпускане на парламента.

Досега комисията се е събирала два пъти. На последното заседание бяха докладвани събраните данни от прокуратурата и транспортното министерство. Основното твърдение беше, че данните на Колев са стари - от 2015 г. Един от експертите, помагащи на Колев - Кънчо Димитров, обаче опроверга депутатите. Още повече че в изложението имаше информация за миналогодишните арести през юни в ДАИ.

След атака от гражданите, присъстващи на заседанието на комисията, мненията на членовете й се разцепиха. Двама депутати - от БСП и "Воля", поискаха да се изслуша транспортният министър. 

"Това, струва ми се, вече не е от кой знае какво значение - дали и кога ще заседават пак. Освен това Босия няма да спре да гладува и след оставка на Ивайло Московски", каза преди дни общественикът Пламен Даракчиев, който е във връзка с гладуващия поет.

Самият Колев каза, че няма намерение да ходи в болницата и не се е срещал с никого от управляващите, напомня "Дневник". Такава среща би била самоубийствена за представителите на властта и заради това не очаквал нищо подобно.

Обикновено човек може да издържи без храна между 20 и 30 дни. Най-продължителната гладна стачка е на ирландски политически затворник Терънс Максъни, чиято 74-дневна стачка завърши със смъртта му през 1920 г.







Сподели:
Външно отрича Петрова-Чамова да е дала подкрепа за "Коалиция на желаещите" - Киев опровергава дипломацията ни

Външно отрича Петрова-Чамова да е дала подкрепа за "Коалиция на желаещите" - Киев опровергава дипломацията ни

Явно българският външен министър не е разбрала, какво подписва в украинската столица - скандалът става комичен

Петър Волгин пред руския телевизионен канал RТ: Западът иска да разчлени Русия

Петър Волгин пред руския телевизионен канал RТ: Западът иска да разчлени Русия

Санкциите наистина имат последици, но те вредят и на нас, на хората, които живеят в Европейския съюз, защити кремълските интереси евродепутатът

Омбудсманът настоя „Топлофикация София“ да намали сметките за дните без топла вода

Омбудсманът настоя „Топлофикация София“ да намали сметките за дните без топла вода

Общественият защитник посочва още, че това е важна предпоставка за открит диалог с потребителите и за укрепване на доверието между дружеството и неговите клиенти

Коментари (0)