25 Юни, 2026

Вижте с колко са глобили депутатите досега

Вижте с колко са глобили депутатите досега
снимка: БГНЕС

Близо 135 хиляди лева глоби за депутатите - това е равносметката на 49-ото Народно събрание досега. За отсъствия от пленарни заседания народните представители са санкционирани с точно 125 649 лева. За неявяване в комисии, подкомисии и работни групи - с 8 хиляди 917 лева, предаде БТВ

Още санкции за народните представители, които не спазват реда. За поведението им в зала, подвикване, обиди и дори физически сблъсъци - те са наказвани със забележки, порицания и отстраняване от заседания. Общо 51 пъти досега.

Най-често санкциите са за депутати от "Възраждане", "Продължаваме промяната - Демократична България" и "Има такъв народ".
Сподели:
Скандално: Правителството на Радев закрива Комисията по досиетата, за да топи бюджетния дефицит

Скандално: Правителството на Радев закрива Комисията по досиетата, за да топи бюджетния дефицит

Предложението идва само ден след като Гълъб Донев си назначи за съветник обявен за човек на ДС под псевдонима "Майстора"

Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток

Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток

Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28

Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски

Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави

Коментари (0)