15 Януари, 2026

Депутатите ще заседават извънредно във вторник, отказаха да изслушат служебния премиер на парламентарен контрол

Депутатите ще заседават извънредно във вторник, отказаха да изслушат служебния премиер на парламентарен контрол

Парламентът ще заседава извънредно във вторник, 7-и септември. На заседанието ще бъде гледана актуализацията на бюджетите на НЗОК и ДОО. Предложението беше прието със 128 гласа "за", 62 "против" и 5 "въздържал се".

По-рано днес депутатите поискаха, а след това се отказаха да изслушат служебния министър-председател Стефан Янев в петък по темата за мигрантския натиск. Това стана ясно след предложение на депутата Кристиан Вигенин, който в сряда поиска да бъде изслушан по тази тема, а днес предложи да отпадне. Предложението му беше прието със 110 гласа "за", 50 "против" и 15 "въздържал се". В два поредни дни Янев е изслушан по темата за мигрантския натиск. От думите му стана ясно, че има готовност да се включи армията, но към момента няма такава необходимост, предаде БГНЕС. 

Вчера Корнелия Нинова хвърли бомба в пленарната зала и поиска актуализацията на бюджета да бъде гласувана именно на 7-и септември, а народните представители да работят в събота и на празника на Съединението. Останалите партии отказаха да пришпорват промените на финансовия закон и я обвиниха, че изпълнява поръчки на президента Румен Радев.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.