2 Юли, 2026

Десислава Ахладова сменя Данаил Кирилов като правосъден министър

Десислава Ахладова сменя Данаил Кирилов като правосъден министър
Десислава Ахладова

Проектът за персонални промени в Министерски съвет вече е внесен в парламента

Заместник-министър Десислава Ахладова ще замени Данаил Кирилов на поста министър на правосъдието, предаде репортер на БГНЕС.

Проектът за персонални промени в Министерски съвет вече е внесен в парламента и ще бъде гласуват от депутатите на пленарното заседание в четвъртък.

Данаил Кирилов подаде оставка като министър на 26 август, без да посочва конкретни мотиви за това свое решение. 

Данаил Кирилов влезе в правителството през пролетта на 2019 година. Преди това той беше председател на правната парламентарна комисия. Мястото в правосъдното министерство зае след поредната вълна от оставки, предизвикана от скандала с имоти на партийни дейци и министри и оставката на Цецка Цачева. 

Сподели:
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

По-рано днес парламентът отхвърли на първо четене предложението за увеличаване на обезщетението от 50 на 100 процента за майките, които се връщат преждевременно на работа

Коментари (0)