31 Януари, 2026

Десислава Атанасова: Възприемането на България като опитно поле и на българите като опитни зайчета струва твърде скъпо

Десислава Атанасова: Възприемането на България като опитно поле и на българите като опитни зайчета струва твърде скъпо

Десислава Атанасова

От ГЕРБ са признавали грешки, включително кадрови

Възприемането на България като опитно поле и на българите като опитни зайчета струва прекалено скъпо. Така Десислава Атанасова от ГЕРБ коментира пред БНТ липсата на политически опит и грешките, допуснати от правителството на ПП.   

Тя отбеляза, че инфлацията у нас е достигнала 17.7% - подобни нива не са отчитани от  нива от 76-77 г. Тя изтъкна, че в други европейски страни, съизмерими с България, инфлацията е значително по-ниска, което показва, че у нас тя се дължи на лошо управление, а не е само привнесена.    

По думите й е важно управляващите да могат да признават грешките си, да се учат от негативния опит, да търсят възможности за по-добро представяне и да не показват горделивост и самочувствие без покритие.

Атанасова посочи, че от ГЕРБ са признавали своите грешки, включително кадровите и няма друга партия, която да се е разделила с толкова свои кадри дори само заради подозрения за нередности.   

„Имаме опит и в управлението, и в опозиция - това е изключително ценно“, каза тя.

Тя каза още, че ГЕРБ са били конструктивна опозиция и депутатите от партията са направили редица предложения, които са били приети – мораториумът върху цените на тока, компенсациите за бизнеса, оказването на помощ на Украйна.

Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Радев говори така, че да се хареса на всички

Божидар Божанов: Радев говори така, че да се хареса на всички

Той припомни, че една от големите грешки на Европейския съюз е била, че е „проспал“ анексирането на Крим

 Румен Христов: Румен Радев не се очертава като реална заплаха за  първото място на ГЕРБ-СДС

Румен Христов: Румен Радев не се очертава като реална заплаха за първото място на ГЕРБ-СДС

По темата за ограничаването на секциите в чужбина той защити решението с аргумента, че броят им не влияе съществено върху изборния резултат

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

Ивайло Мирчев: Нямаме съществени разлики в коалицията ПП-ДБ в оценката към Румен Радев

"Ще оценяваме Радев по действията му, но са важни и хората, които ще бъдат с него", заяви той. Самото допускане за съглашателство с бившия президент е тревожно