29 Януари, 2026

Десислава Атанасова: Сегашният парламент няма достатъчна легитимност, за да си позволи авантюри

Десислава Атанасова: Сегашният парламент няма достатъчна легитимност, за да си позволи авантюри

Десислава Атанасова

"Избирателите наказаха партиите със срив в избирателната активност. Сегашният парламент не разполага с достатъчна легитимност, за да си позволи авантюри. Каквото и да е мнозинството, то ще е резултат от компромиси, плод на необходимост. То е много повече резултат от гласуването провит, резултат от репресиите. Затова всяка илюзия, че някой е победил безапелационно, тя ще се разбие в реалността", заяви при откриването на НС от трибуната председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова.

Тя заяви, че ГЕРБ осъзнава необходимостта от съставянето на правителство и работещ парламент като крачки за излизане от кризите.

"Можете да разчитате на разумно и коректно отношение от страна на ГЕРБ-СДС, която ще бъде опозиция на ляво-либералното мнозинство", добави тя.

Атанасова припомни, че ГЕРБ-СДС три пъти през тази година печели доверието на над 20% от избирателите.

Тя призова партиите, които ще съставят мнозинство да търсят консенсус и поне следващите няколко месеца да бъдат посветени да усилия за излизане от кризите.

Атанасова настоя бюджетът за следващата година да започне възможно най-скоро, през тази календарна година.

"Ще настояваме всяка стотинка държавен дълг да бъде изхарчена разумно, за да се запази перспективата за евроозоната. Първият ни проект за решение е за налагане на мораториум върху тегленето на нов държавен дълг до съставянето на ново редовно правителство", съобщи тя.

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Внасяме предложение за връщане на машинния протокол при гласуването с машини

Надежда Йорданова: Внасяме предложение за връщане на машинния протокол при гласуването с машини

Това ще повиши доверието в изборния процес и значително ще улесни работата на секционните избирателни комисии в края на изборния ден.

Хиновски предлага 60-те млрд. спестявания на българите да отидат в инвестиционен форум за нови ядрени мощности

Хиновски предлага 60-те млрд. спестявания на българите да отидат в инвестиционен форум за нови ядрени мощности

Той представи радикална енергийна програма, включваща над 20 ключови предложения. 

Отлюспеният от ПП Настимир Ананиев със сервилни послания към Радев

Отлюспеният от ПП Настимир Ананиев със сервилни послания към Радев

По неговите думи Румен Радев е направил европейска заявка, свързва го и с голяма промяна