18 Юни, 2026

Десислава Бошнакова: На гласуващите за сини партии им се даде "сглобката" и неприемлив за тях кандидат

Десислава Бошнакова: На гласуващите за сини партии им се даде "сглобката" и неприемлив за тях кандидат
Десислава Бошнакова, снимка: Личен архив


София не е синята София от 1990 г. Хората, които живеят в София, са други. Никой не обърна внимание на това, коментира пред БНР проф. Десислава Бошнакова, ръководител на Департамент "Масови комуникации" в НБУ.

"На хората, които гласуваха в подкрепа на сините партии и протестираха в продължение на две години, им се даде сглобка, срещу която те протестираха и като капак им се предложи кандидат, който за тях е неприемлив. Тези хора не излязоха да гласуват." 

Подценяването на интелигентността на избирателя винаги наказва този, който подценява неговата интелигентност, допълни Бошнакова.

Относно отказа на Васил Терзиев да се яви на финален диспут с Ваня Григорова и дали това е повлияло върху затварянето на ножицата между техните резултати, Бошнакова заяви, че "би било много хубаво, много лесно това да е обяснението на ситуацията".

Резултатът на Ваня Григорова е резултат, който няма нищо общо с резултатите на една от партиите, които стоят зад нея, отбеляза тя.

"Не мисля, че самата партия БСП има огромна заслуга за резултата на Григорова."

Вървенето напред е свързано с мисълта "за". "Против" те дърпа назад. Партиите не успяха да направят кампания, която да убеди гражданите да отидат да гласуват, изтъкна Бошнакова относно събирането на вот "против" на проведените местни избори.

По спорната тема за тежестта на геополитическата ориентация на кандидатите, ДС и резултатите от изборите в София Десислава Бошнакова коментира:

"Очевидно става въпрос за идеи, за едно минало, което не е изговорено, не е осъзнато. От 10 ноември до днес ние не проведохме публичен разговор за случилото се през онези години. У нас нямаше лустрация, за това не се говори – това са все болезнени теми и тази нетретирана рана избухна в това, което се случи."

Има две много плашещи неща на тези избори – избирателната активност и огромният процент посочили "Не подкрепям никого", смята Десислава Бошнакова.

Всяка кампания на политик трябва да е първо хората да гласуват, изказа мнение тя.

"Имам чувството, че всички целенасочено работят да убият и малкото доверие, което българинът има в институциите."

Политиците трябва да се научат да бъдат категорични, но не крайни, обобщи тя. По думите ѝ "различията могат да са жизненоважни, когато сме решили общите си проблеми".
Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)