3 Февруари, 2026

Десните свикват протест срещу рестарта на АЕЦ "Белене", искат оставката на кабинета

Десните свикват протест срещу рестарта на  АЕЦ "Белене", искат оставката на кабинета

Най-скъпото нещо в живота и икономиката е да построиш нещо, от което нямаш нужда

На 22 май, вторник, от 18:30 часа правим протест пред Министерския съвет – с искане за преустановяване на проекта "Белене" и с искане за оставката на правителството. Това заяви бившият председател на СДС Мартин Димитров, който сега е част от екипа на "Демократична България". В момента ползваме 40-45% от производствените мощности на България. Ако АЕЦ "Белене" беше построен т.е. 2000 мегавата мощности, щяхме да ползваме само 30%. Дори спорният доклад на БАН казва, че до 2040 година нямаме нужда от нова мощност. Най-скъпото нещо в живота и икономиката е да построиш нещо, от което нямаш нужда, заяви Димитров.
Сподели:

Коментари (0)

Правната комисия реши: До 20 изборни секции в държавите извън ЕС

Правната комисия реши: До 20 изборни секции в държавите извън ЕС

Не беше приета идеята на МЕЧ към ЕС да бъдат добавени още Великобритания, Северна Ирландия, САЩ и Канада. Беше отхвърлено и предложение на ПП-ДБ секциите в държавите извън ЕС да бъдат ограничени не до 20, а до 100.

ВАС отхвърли увеличените цени за паркиране в синята зона на Бургас

ВАС отхвърли увеличените цени за паркиране в синята зона на Бургас

Тъй като по-високите цени имат пряко финансово отражение върху гражданите и организациите, е следвало да има анализ на приходи и разходи при старите цени и очаквания ефект след повишението, а такъв не е представен, се съобщава в решението.

Втора фаза на консултации при Йотова - ГЕРБ-СДС с нова идея за служебен премиер

Втора фаза на консултации при Йотова - ГЕРБ-СДС с нова идея за служебен премиер

По думите на държавния глава консултациите не трябва да се възприемат като формалност