Детски "казина": В Бургас проверяват обекти, където децата са примамвани да спечелят играчка срещу пари
По време на проверката, възложена от днес, ще бъдат разкрити и разпитани всички лица имащи отношение към собствеността на обектите, които предлагат спечелване на играчки срещу заплащане и хората, издали разрешения за ползването им
Районната прокуратура в Бургас се самосезира и разпореди проверка на търговски обекти, предлагащи автомати за спечелване на играчки срещу пари.
Т.нар. "детски казина" разбунтуваха населението в града, а в медийни публикации дейността е описвана като "хазарт за деца", съобщи БГНЕС. Районната прокуратура се самосезира и за днес е възложила съвместна проверка със служители на ОД на МВР-Бургас.
Проверката ще обхване търговските обектите, които предлагат на деца да спечелят играчки срещу определена сума пари.
По време на проверката ще бъдат разкрити и разпитани всички лица имащи отношение към собствеността на обектите и лицата, издали разрешения за ползването им. Ще бъде изискана и цялата документация за тях.
Срокът на проверката е двумесечен. След приключване на действията по нея, събраните данни трябва да бъдат предоставени на наблюдаващия прокурор в Районна прокуратура-Бургас, който да предприеме последващи действия.
Още от Закон и ред
Журналист: Камикадзето Васко, убило трима души в адския удар край Ботунец, е член на т.нар. "Банда на Калашниците"
Бандата бе ударена при акция на ГДБОП в началото на март т.г. Това е мощна групировка на роми сутеньори, която държи повечето от проститутките в София и действала главно в „Студентски град“ . Като момичетата били жестоко пребивани и принуждавани да дават всичките си пари
И. ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Никой не следва да бъде пощаден, ако има доказателства
"Без значение от политическа окраска, без значение от позицията му в обществото", заяви тя
Демерджиев: Изтичала е информация от ОД на МВР-Перник към прокурорския син
"Имаше нападение на служител от ГДБОП, зад което смятаме, че стои Васил Михайлов"