Резултатите съвпадата с това което, прогнозирахме. Има много голяма червена лампа за цялата политическа класа. Това го виждаме в избирателната активност, която ще е най-ниска от началото на промените, може и да не доближим 2 млн. 300 хил. гласували. Свидетели сме на електорална умора, но и няма нов субект, който да се явява алтернатива на негласуващите. Това коментира в студиото на Нова ТВ политологът Димитър Ганев.
Профилът на една алтернативна партия, която има потенциал 1 млн. гласоподаватели, няма да е антиевропрейска партия. Тя ще бъде проевропейска, но с нюанси. Ние сме част от ЕС, но за миграция, зелена сделка и отношение към Русия ще се дискутират нюансирано. А сега се търси нещо ново, посочи политологът.
Тези избори не решиха политическата криза в България. Може да имаме кабинет, но ние не сме пред нов пълен европейски мандат. Не виждам формула на обичаен кабинет. На прага ти винаги може да се окаже нов политически субект и той може да е аколо Радев, изтъкна още Ганев.


Коментари (0)