24 Май, 2026

Димитър Ганев: Борисов опитва да печели време с промени в кабинета, разчита на нова политическа ситуация

Димитър Ганев: Борисов опитва да печели време с промени в кабинета, разчита на нова политическа ситуация

Димитър Ганев

„Това, което наблюдаваме е традиционният стил на Борисов. Когато се появи напрежение в определени ресори, се хвърлят тежести, за да полети балонът нагоре. Това, което се опитва да направи премиерът, е да покаже дистанция с Делян Пеевски и ДПС. Друг е въпросът, дали хвърлянето на тези тежести ще позволи балонът да се вдигне. Мисля, че с оставките се печели време и се обсъжда дали не може да се създаде нова политическа ситуация и тя да стане по-благоприятна“. Това заяви пред БНТ политологът Димитър Ганев. 

„Тримата министри, чиито оставки се искат, са ключови. Те са стълбовете на властта. Протестът не е хомогенен. Това е либералната градска общност. Тя отдавна няма доверие в това управление. Филмът „Осемте джуджета“ и акцията на Христо Иванов са само част от натрупването на напрежение, докато не се стигна до точка на пречупване. Новите играчи са ясни – Слави Трифонов и Мая Манолова. Протестът направи промяна – Слави Трифонов остана в периферията, докато беше изместен в това недоволство от Христо Иванов“, каза още политологът. 
Сподели:

Коментари (0)

Поетът Стефан Цанев: На буквичките дължим своето съществуване като народ

Поетът Стефан Цанев: На буквичките дължим своето съществуване като народ

Социалните мрежи превръщат свободата на словото в пространство за агресия и духовна разруха - истинската свобода изисква култура и отговорност

Момиче е намерено мъртво пред блок в Благоевград - след употреба на наркотици

Момиче е намерено мъртво пред блок в Благоевград - след употреба на наркотици

От другата страна на жилищната сграда полицаите са открили да лежи непълнолетен младеж, който е транспортиран до болница в София с опасност за живота

Янтра излезе от коритото си в Русенско, има залети дворове

Янтра излезе от коритото си в Русенско, има залети дворове

Има струпване на дървета в коритото на река Янтра край мостовете при село Долна Студена и между Караманово и Новград