7 Февруари, 2026

Димитър Ганев: В момента не е сериозно да се правят прогнози за изборите

Димитър Ганев: В момента не е сериозно да се правят прогнози за изборите

Димитър Ганев

Коронавирусът измести протестите в медиите

„Не сме прочели нещо кой знае кой знае колко ново в интервюто на Бойко Борисов пред „Фанкфуртер Алгемайне Цайтунг“. Това е и първоначалната теза на премиера, която той изрази на пресконференцията с депутатите и министрите. Тезата за намесата на КГБ се повтаря 5-6 пъти. Интервюто не се коментира, защото няма никакви политически събития извън орбитата на Ковид. Поне няколко седмици медиите няма да излязат от темата“. Това заяви политологът Димитър Ганев в предаването „Свободна зона с Георги Коритаров“ по ТВ Европа.

„Всякакви политически сюжети ще са на повърхността. Вижте какво стана с протестите? Темата за Ковид задушава всички други. Скандалът между България и Северна Македония стана международен и попадна в много международни издания. Нанесе щета върху имиджа на премиера на България. Най-нормално е да се защити с интервю в международно издание. Това обаче няма да се отрази на вътрешната ни политика. Най-вероятно изборите ще са в края на март. Дебатът, резултатът и конфигурациите ще бъде определен от икономическите последици. Няма как те в следващите няколко месеца те да не дават резултати. Социалните последици може да се отразят по-силно на властта от протестите. Затова правителството харчи пари. Протестиращите дори дадоха крачка назад, защото не е логично в ситуация, в която умират хора, да се рути властта. Близо 4 месеца време преди изборите е много, за да се правят сметки кой ще спечели изборите. През април Бойко Борисов беше с рейтинг, който не е имал от 15 години. Месец и половина след това имаше хора по улиците. В момента не е сериозно да се правят прогнози за изборите“, каза още Ганев.

Сподели:

Коментари (0)

Руска връзка – убитият в „Петрохан“ Ивайло Иванов адвокат по дело на Росатом, осъдиха България за 600 млн. евро

Руска връзка – убитият в „Петрохан“ Ивайло Иванов адвокат по дело на Росатом, осъдиха България за 600 млн. евро

Връзката на Иванов с руската ядрена компания никак не е случайна и за подценяване, защото едва ли Кремъл би наел случаен човек да представлява интересите му в съдебно дело в Женева

Атанас Зафиров подаде оставка, щял да помага БСП да намери правия път

Атанас Зафиров подаде оставка, щял да помага БСП да намери правия път

Кандидатите за нов председател са над 20, но основните играчи за високия пост са 4-има

Държавният чиновник Иво Христов продължава да бълва политическа пропаганда

Държавният чиновник Иво Христов продължава да бълва политическа пропаганда

Само техническото време пречи партията на Румен Радев да бъде регистрирана преди изборите, коалирането на политическата класа срещу него го прави единствена алтернатива