Предсрочно е отзована и македонският посланик у нас Агнеза Руси Поповска
С решение на правителствено заседание, проведено вчера, правителството на македонския премиер Христиан Мицкоски връща предсрочно посланика на Р Северна Македония в София Агнеза Руси Поповска.
Кабинетът на Мицкоски отзовава предсрочно посланиците от още девет държави: От Черна гора Зекир Рамчилович, от Белгия Методия Белевски, посланикът в Съвета на Европа Светлана Гелевева, посланикът и ръководител на постоянната мисия в международните организации Пайо Авирович, в Босна и Херцеговина Якуп Реджепи, в Чехия Емил Кръстевски, в Швеция Дженк Сейфила, във Великобритания Катерина Ставреска.
На същото правителствено заседание е взето решение за изпращане на нов посланици във Франция - Игор Николов, в Украина - Димитър Блажевски, в Япония - Андрияна Цветкович и Драган Гюрчевски в Хърватия, предаде БГНЕС.
Още от Свят
Зеленски отива на срещата на върха на НАТО още по-уверен в себе си и позицията на Украйна
Източници отбелязват, че Зеленски отлага подписването на споразумение за сътрудничество със САЩ в производството на дронове, което разкрива нарастващата му увереност
Експлозии прозвучаха край хотела на Макрон в Сирия
Посещението на френския президент е знак за променящата се геополитическа ситуация в Сирия под ръководството на бившия командир на свързана с „Ал Кайда“ групировка Ахмед ал Шараа след падането на Башар Асад
Reuters: САЩ пренасят част от производството си на ракети в Европа
Същевременно Raytheon и Lockheed Martin ще получат допълнителен производствен капацитет